logo

Blog

KÜÇÜLDÜKÇE BÜYÜYEN DÜNYA “ONLİNE MAĞAZACILIK”

E-ticaret’in her yıl %40-60 ortalamayla artış göstermesi online mağazacılığı bir adım daha ileri taşıyor. Online mağazacılık sayesinde masraflar azalıyor, e-ticaret büyüyor. Daha kullanışlı, pratik ve kolay, rahat bir alışveriş için elbette online mağazacılık diyoruz. Alışverişte başlayan bu yeni dönem çok kısa bir zaman içerisinde tüm dünyada etkili oldu. Bu etkin yayılımın bir diğer nedeni, tüm dünyanın ortak dili “internet” olmuştur.

Online mağazacılıkta ki en temel vizyon müşterilere rahatlık ve kolaylık sunmaktır. Bizlere daha stressiz ve sorunsuz bir alışveriş, hem de ihtiyacımız olan her şeyi rahatlıkla bulabilme imkânı sağlamaktadır. Normal mağazalara baktığımız zaman birçok dezavantaj bulabilmek mümkündür. Daha çok zaman kaybı, personel ihtiyacı, rahatsız eden kalabalık huzursuz bir alışverişe neden olmaktadır. Online mağazacılıkta ise yenilenen indirimler, kapıda ödeme veya kart ile ödeme yapabilme rahatlığı, ihtiyacınız olan her şeye tek butonla sahip olabilme özelliği ve imkânlarıyla bizlere çok fazla alternatif sunmaktadır.  

E-ticaret’ in getirdiği düzen ve kolaylık hem müşteriler hem de çalışanlar için büyük bir önem taşımaktadır. Buna en büyük örnek olarak Aliexpress.com online mağazacılığını gösterebiliriz. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir e-ticaret örneğidir. Akıllı cep telefonlar için tasarlanan uygulama özelliği ve internet sitesinde geniş kapsamlı bölümleri bulunan bir sitedir. Örneğin cep telefonu, ev dekorasyon eşyaları, kozmetik ürünler, çanta çeşitleri gibi bir çok seçenek sunan Aliexpress, günümüzde e-ticaret sektöründe oldukça tercih edilen online mağazacılık örneği olmaktadır.

E-ticaret'in güncel tüketici istatistikleri

2016 yılında KPMG tarafından, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar baz alınarak yapılan tüketici araştırması sonucunda elde edilen raporda e-ticaret tüketici profillerinin değiştiği ve büyüdüğü gözlemlenirken, satılan ürün sayısı ve çeşitinde oluşan artış göze çarpıyor.

Araştırmadan dikkat çeken başlıklar şu şekilde; Türkiye'de sanal mağazadan yapılan alışverişlerde yoğunluk önceliklerine göre; Kitap, Müzik, Elektronik-Bilgisayar, Aksesuar, Gıda, Oyuncak-Oyun-Video Oyunları, Kadın Ayakkabı-Giyim ve Spor Malzemeleri olarak belirlenmiş.

Araştırmaya katılan müşteriler yılda ortalama 15 internet üzerinden alışveriş yapıyorlarmış. Bu verilere göre Türkiye'de, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Latin Amerika ve Afrikadan daha çok sanal mağazalardan alışveriş yapılmakta.

Lüks eşyaların yüzde 55'ini, elektronik eşyaların da yüzde 72'sini alan erkeklerin, bu ürünlerde kadınları e-ticaret sitelerinden alışverişlerde geçtiğini görüyoruz. Erkekler ile kadınların internetten alışveriş yapma sıklığı birbirine çok yakın olsa da erkekler her bir işlemde ortalama 220 dolar harcarken kadınlar yaklaşık 151 dolar harcamışlar. Bunun başlıca nedeni, erkeklerin genellikle lüks eşya ve elektronik gibi daha yüksek fiyat d ilimlerindeki ürünleri, kadınların ise genellikle kozmetik ve gıda gibi daha düşük fiyat dilimlerindeki ürünleri satın almış olmaları.

Raporda dikkat çeken diğer sonuçlar aşağıdaki şekilde;​
 
- Son 1 yılda, araştırmaya katılanların yüzde 50'si kitap/müzik, yüzde 40'ı elektronik/bilgisayar, yüzde 38'i aksesuar, yüzde 34'ü gıda ve yüzde 33'ü oyuncak/oyun/video oyunu, yüzde 25'i kadın ayakkabı/giyim ve yüzde 25'i spor malzemeleri alışverişi yaptı. 
 
- Erkekler en çok kitap/müzik (yüzde 49), elektronik (yüzde 46) ve ayakkabı (yüzde 37) satın alırken kadınlar kitap/müziğin (yüzde 50) ardından en çok ayakkabı (yüzde 47) ve kıyafet (yüzde 46) alıyor. 
 
- Tüketiciler alışverişlerini yüzde 70 kendisi için, yüzde 27'si aile üyeleri için, yalnızca yüzde 3'ü arkadaşları için yapıyor. 
 
- Alışverişlerin yüzde 40'ı yabancı orjinli marka/satıcı/internet sitesinden yapılmış. 
 
- Alışverişlerin yüzde 33'ü perakende web sitesi, yüzde 30'u sadece e-perakende, yüzde 20'si marka/üretici web sitesi üzerinden yapılmış. 
 
- Alışverişlerin yüzde 25'i bir gün içerisinde, yüzde 80'i ise bir hafta içerisinde düşünülüp gerçekleşti. 
 
- Alınan ürün yüzde 35 oranında internet mağazasında bulundu, yüzde 25 arkadaşlardan duyuldu, yüzde 20 ise sosyal medyada görüldü. 
 
- Ürün hakkında alışveriş öncesi kullanıcı yorumları yüzde 45 internet üzerinden, yüzde 55 markanın kendi sitesinden araştırıldı. 
 
- Tüketicilerin yüzde 66'sı alacakları ürün için maksimum 1 saat araştırma yaptı. 
 
- Alışverişte son karar verilirken yüzde 33 marka itibarı ve algısı, yüzde 25 fiyat düzeyi ve promosyon, yüzde 18 ürün özellikleri ile yüzde 15 internet yorumları etkili oldu. 
 
- Tüketicilerin yüzde 45'i güven duyduğu, yüzde 25'i ise en iyi fiyatı veren kanaldan ürününü aldı. 
 
- Bir internet alışveriş sitesine olan güven yüzde 65 bilinirliği ve itibarı, yüzde 60 hakkındaki yorumlar, yüzde 40 ise kullanıcı uyumlu, kolay ve bilgilendirici bir ara yüzü olmasına bağlanıyor. 
 
- İnternet alışverişlerinde, tüketicilerin yüzde 56 laptoplarını, yüzde 13 akıllı telefonlarını, yüzde 5'i tabletlerini tercih etti. 
 
- Laptop tercih edenlerin yüzde 55'i ürünü incelemenin ve ödeme yapmanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Telefondan alışveriş yapanların yüzde 65'i her an yanında olduğu için bu yöntemi kullandığını söylüyor. Tabletten yapanlar ise yüzde 25 oranında markanın/perakendecinin kendi uygulamasını kullandığı için tercih ediyor. 
 
- Tüketicilerin yüzde 75'i mağazadayken, akıllı telefonundan aradığı ürünü kontrol ediyor. Bunun en büyük sebebi diğer kanallarla fiyat karşılaştırması yapmak. 
 
- Araştırmaya katılanların yüzde 67'si mağazaya gitmek yerine internetten alışveriş yapma nedenini, ?7/24 alışveriş imkanı' diye açıklıyor. Yüzde 60'ı fiyatları karşılaştırabildiği için tercih ettiğini söylüyor. Yüzde 50'si zamandan tasarruf ettiğini belirtiyor. 7/24 alışveriş imkanının yanında kadınlar zamandan tasarruf etmek için internetten alışverişi tercih ederken erkekler fiyat karşılaştırabilme imkanına önem veriyor. 
 
- Mağazaya gidenlerin yüzde 60'ı ürünü görmek istiyor. Yüzde 20'si kişisel verilerini paylaşmak istemediği için mağazadan alışveriş yapıyor. 
 
- Sanal mağaza alışverişlerinin yüzde 93'ü kredi kartlarıyla yapılıyor. 
 
- E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan tüketicilerinin yüzde 61'i internet perakendecilerinin müşteri bilgilerini korumaya (kişisel veriler), yüzde 33'ü marka hikayelerine, gıda ve ürün güvenliğine, toplum sağlığı ve yararına yani sürdürülebilir ve bir üretim ve tüketime odaklanılmasını istiyor.

E Ticarette Özel Tasarımın Önemi

E ticaret sitelerinde standart tasarımlar kullanıcıların satışa başlamaları için ilk adımdır. Bu adım sizlere satış ve orta seviyede bir e ticaret müşterisi sağlayacaktır ancak bu müşterilerin artması ve web sitenizi sürekli ziyaret etmelerine olanak sağlamak için yeterli bir adım değildir. Araştırmalara göre İnternet kullanıcıları genellikle e ticaret sitelerinde ürünlere uygun bir tasarım ile karşılaştıklarında hemen çıkmak yerine daha detaylı inceleme yaptıkları, daha fazla ürünü inceledikleri ve e ticaret sitenizde daha fazla vakit geçirdikleri ortaya çıkmıştır. Bu noktada standart e ticaret tasarımlarının ürünlerin yapısına, satış politikanıza ve markanıza uygun olup olmayacağı soru işaretleri doğurmaktadır. Özel tasarım E ticaret sistemlerinde ise bu soru işaretleri tamamen ortadan kalkar ve ürün görsellerine, satın alınan ürünlerin cinsine göre yapılan özel tasarım ara yüzler bu soru işaretlerinin ortadan kalmasına kesin çözüm olacaktır. Alt yapı haricinde müşterilerinizin gördüğü ve kullandığı ara yüz ilk defa internetten alış veriş yapan müşterinin de, sürekli internetten alış veriş yapan müşterinin de zevklerine hitap etmeli ilk andan itibaren müşterilerde olumlu etki bırakmalıdır. E ticaretteki standartlaşmış satış politikalarının yanında özel tasarım bir web siteye sahip olmak da en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Neden Özel Yazılım?

Paket programlar işletmeniz için yeterli yeteneğe sahip olamayabilir. Ya da işletmeniz için gerekli başka ölçümlemelere ihtiyacınız olabilir. İşte tam bu noktada özel yazılım geliştirme seçeneği ortaya çıkıyor. İşletmenizin ihtiyaçlarını analiz edip size en uygun orijinal yazılımlar üreterek ihtiyacınız olan tüm ölçümlemelere hâkim olmanızı sağlar.

Teknolojinin ve pazarın sürekli büyümesiyle yeniliğe açık değişebilir tamamen size özel yazılımlara ihtiyaç bir az daha önem kazanmıştır. İlerleyen zamanlarda yazılımlarınızın her türlü sisteme, yoğunluğa, yeniliğe cevap verecek düzeyde olması için tercihinizi her zaman için işletmenize özel yazılımdan yana kullanmalısınız.

Faprika Yazılım olarak bunun için gerekli analizleri yapıp, sizi değişen dünya şartlarında güvenilir iş akışlarını planlayıp, tasarlayarak en iyi özel yazılım altyapısını sunuyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlarınıza en uygun yazılımları üretiyoruz.

Faprika Yazılım her zaman işletmeniz için en ideal özel yazılımları hazırlamak hedefindedir. Bu sayede, siz yazılımın taleplerine değil, yazılım sizin taleplerinize uymaktadır.

Neden CRM?

Müşterilerinize daha kaliteli hizmet vermek istiyorsanız onlarla daha iyi ilişkiler kurmanız olmazsa olmazdır. Müşteri İlişkileri Yönetimi yani CRM yazılımı sadece bir iş takip yazılımı değildir. Müşterilerinizle güçlü ilişkiler kurmanızı sağladığı gibi onların ihtiyaç ve davranışları hakkında size fikirler vererek ürün ve hizmetlerinizi iyileştirmenize yardımcı olur. İşletmeler için mevcut müşterilerini kaybetmemek ve yeni müşteriler kazanmak çok önemlidir. Fakat bu iş çok da kolay bir iş değildir. Yeni pazarlar bulmak oldukça masraflı operasyonlar ve stratejiler geliştirmenizi gerektirir. CRM yazılımları tüm bu süreçlerin analizlerini yaparak sizin kendi işinize kuş bakışı bakarak ince detayları gözden kaçırmanıza engel olur.

Günümüzde ticaret sektör farketmeksizin birden fazla kanalda yapılabilmektedir. İster bir ürün yada hizmet pazarlıyor olun, büyümek için tek bir yoldan satış yapmak kaybetmenin başlangıcıdır. Satış yolları arasında hala en popüleri doğrudan satış olmasına karşın, online satış ve bayilik sistemi doğrudan satış kanalının tahtını sallamaktadır. Yaptığınız iş farklı yollardan kârınızı arttırmakla beraber yönetim güçlükleri meydana getirmektedir.

Peki en kısa yoldan CRM’in faydaları nelerdir;

· Müşterilerinizin satın alma alışkanlıkları, görüş ve tercihleri ​​hakkında bilgi toplamanızı sağlar.

· Bireyler ve gruplar için daha etkin pazarlama yapmak ve satışları artırmak için onları uygun profillere ayırır ve onlara özel kampanyalar yönetmenizi sağlar.

· Müşteri hizmetleri, pazarlama ve satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi için faaliyet şeklinizi değiştirmenize yardım eder.

· Müşterinizle ilişkilerinizin iyileşmesiyle beraber, yeni trendlere göre müşteri ihtiyaçlarını tahmin etmenizi ve dolayısıyla karlılığınızın artmasını sağlar.

· Özel müşteri gereksinimlerini anlayarak daha etkili ihtiyaçlarının belirlenmesini sağlar

· Alternatifleri veya geliştirmeleri vurgulayarak veya önererek diğer ürünlerin çapraz satışının gerçekleşmesinde büyük rol oynar.

· Yeni müşteriler bulurken dikkat etmeniz gereken hususları gerekli raporlarla size sunar ve karlı işler sadık müşteriler kazanmanıza yardım eder.

· Şirketiniz ve kendiniz için doğru odak noktasını bulmanıza yardımcı olur.

Şirketiniz için bir CRM yazılımı düşünüyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken nokta hangi marka yazılımı almaktan ziyade, hangi yazılımın size ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına doğru cevap verecek olmasıdır. Tüm bu etken maddelerin yanında işletmenizin ve personelinizin bu sürece hazır olması çok önemlidir. Eğer ilkkez bir iyileştirme programı uygulayacaksanız, bu sürecin çok yorucu evrelerinin olduğunu sakın unutmayın. Tam da bu yüzden veri ve zaman kaybı yaşamadan işletmenize özel bir yazılım için doğru ve zamanında adımlar atarak kendi donanım ve işleyişinize entegre olan bir sistem ile çalışmanız gerekmektedir.

Arge Danışmanlığı

Tüm işletmeler bulundukları sektör, şehir, ülke ve hatta uluslararası düzeyde fark yaratmak ve karlılıklarını arttırmak için sürekli yeni ürünler, yeni fikirler geliştirmek veya en azından mevcut ürünlerini daha iyi ve daha ucuza yapmak zorundadırlar. Bunu doğru biçimde yapmak ciddi bir maliyet doğurur ve bu hedeflere ulaşmakta çoğu zaman başarısız olunur. Bu hedefler doğrultusunda ilerlemenin en önemli basamağı araştırma geliştirme yani kısacası AR-GE'dir. Kendi alanlarında lider konumda bulunan tüm işletmeler AR-GE sürecini iyi Yöneten ve bu konuya gerekli önemi, hassasiyeti gösteren firmalardır. Bu konuda unutulmaması gereken ve genelde atlanan madde bu konuda Başarıları ispatlanmış firmalar AR-GE çalışmaları sırasında bu konuya hakim ve işinde profesyonel ekiplerle çalışmaktadırlar. AR-GE danışmanlığı sizin işinize dışarıdan bakan sizin göremediklerinizi gören ve bilen profesyoneller Tarafından yapılmalıdır.

AR-GE sadece bir ürün geliştirme yada iyileştirme demek değildir. AR-GE, Yaratıcı düşüncelerin ve tasarımların, sürekli olan gelişmenin ve değişmenin, piyasada yer alan diğer rakip firmalara göre fark yaratmanın, geleceğinizi çok daha sağlam temeller üzerine inşa etmenin, hizmet verdiğiniz pazar payında kitlelerin beklentilerini çok daha önceden görebilmenin, bu taleplere göre üretim ve ürün ağınızı genişletip çok uygun bedellerle piyasaya sürmenin çalışmalarının yapıldığı bir bölümdür. İşletmenizdeki standart departmanlar gibi araştırma geliştirme departmanıda olmalıdır. Böyle bir departman finansal Açıdan ek bir Yük teşkil eder ve bir çok firma bu konuda şirket dışından profesyonel hizmet alarak zamandan ve paradan tasarruf ederler.

Uzun süre hizmet verebilecek güce sahip olmak ancak yapılacak AR-GE çalışmaları sayesinde mümkündür. Çünkü bu danışmanlık hizmetimiz size geniş ve farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Her geçen gün artan on binlerce firma ile rekabetin kıyasıya arttığı, böylece hem kar marjının hem de kazanç payının giderek daraldığı, tüketicilerin ürünlerden beklenti ve isteklerinin devamlı olarak arttığı ve artık kısa vadeli yeni ürünleri çıkarmanız gerektiği gibi hususlarda da işletme olarak farkınızı ortaya koymak zorundasınız.

Biz Faprika Yazılım Teknolojileri olarak, ticaret hayatının artık tamamen değişmeye başladığı son dönemlerde, kendini yenilemek veya genişletmek isteyen işletmelere bu konuda hizmet veriyoruz. Yeni Dünya'ya ayak uydurmak için gerekli bakış açısını ve teknolojiyi kullanmanın yeni yollarını bulmaları konusunda destek oluyoruz. Unutmamak gerekirki, ilerlemenin ilk yolu adım atmaktır. Bizde bu konuda ilerlemek isteyen firmalara ilk adımı atmaları için gerekli desteği vermek için buradayız.

Ürünlerinizi Videolar İle Tanıtın

Firmaların reklam amaçlı başvurmuş olduğu birçok yol vardır. Örneğin bir firma ile anlaşıp optimizasyon hizmeti sağlamak. Katalog basmak ya da el çantası dediğimiz bez çantalardan bastırmak. Ürünlerinize ambleminizi koymak gibi. Bunlar neredeyse bütün firmaların başvurduğu çözümlerdir zaten.

Ancak sizin yapmanız gereken farklılıklara yönelmektir. Ürünlerinizin videolarını çektiğinizde ve bunu sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda veya sosyal medyaya verdiğiniz reklamlar da paylaşmaya başladığınızda farklı bir reklam yapmış olacak ve ilgi göreceksiniz.

Video ile Tanıtımın Faydaları

Görselliğin daha çok ön planda olduğu bir zaman diliminde olduğumuzu göz önüne alırsak sadece ürünlerinizin değil firmanızın da tanıtımını videolar hazırlayarak ya da hazırlatarak gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik fuarlara da katılıyorsanız bu sizin için uzun soluklu bir tanıtım olacaktır.

Stand kurduğunuz yerde açtığınız bir projeksiyon ya da bir plazma videonuz ile ilgi çekmenizi sağlayacaktır. Bazen ürünleriniz kendini tanıtmaya yetmez ve siz sürekli bu ürünleri anlatmak zorunda kalırsınız fuarda ya da internet sitenizde bu ürünün açıklama kısmını okurken muhakkak sıkılan insanları düşünürsek video izleme oranları o derece yükselecektir.

Ana Tema Yaratıcılık

Reklam ve tanıtım filmi, katıldığınız organizasyon video çekimleri, mimari video çekimleri, kurumsal tanıtım filmi çekimleri, belgesel ve kısa çekim filmleri ile firmanızın ve ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi video ile tanıtırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri yaratıcı bir görsellik ve fikir ile tanıtmak olacaktır. Her müşteri satın almaya hazırdır sadece etkilenmeyi beklemektedir.

Ürün Yorumlarının Ziyaretçilere Etkisi

Günümüzde internet teknolojisi bizim için çok güzel bir imkan. Kendi sanal mağazalarımızı oluşturarak işimizin sürekliliğini sağladığımız gibi hızlı bir yükseliş çıtası sağlamakta mümkün. Başarının anahtarı ise ürünlerinizin yorumlarının ziyaretçilerinizde yarattığı etkidir.

Yorumun Arama Motorundaki Etkisi

Her şeyin şeffaf, kaliteli, değerli, tercih edilir ve etkileyici olması için bazı unsurları bir araya getirmeye özen göstermeliyiz. Kopya olmayan düzenli bir içerik tercih etmemiz çok önemlidir.

Zira kopya edilmiş bir içerik ürünlere tanımlandığında arama motorlarında bulduğumuz sonuçlar gerek ziyaretçide güvensizlik yaratması adına gerek arama motorlarının bunu spam kabul ederek geriye atması adına yanlış bir eylem olacaktır. Bu sebeple aynı kelimelerin tekrar ettiği kopyala yöntemine yönelmek doğru değildir.

Her sayfanız için farklı meta etiketi ve açıklama kullanmanız kolay ve yanıltmadan ulaşımı sağlamak adına doğru olacaktır.

Satışını yaptığınız ürünleri yoruma açmanız ziyaretçilerinizi bu yorumlara teşvik etmeniz tavsiye ve analizlerini yaptıklarında arama motorlarında arama kelimesi olarak kullanılabileceğinden önem arz etmektedir. Ürünlerin yorumlarının her biri özgün kişisel fikirleri yansıtacaktır dolayısı ile her bir yorum SEO çalışması olarak size dönecektir.

Yorumun Önemi

Bizler öğrenmek istediğimiz araştırdığımız her konu her alan ve durumla ilgili ilk değerlendirmeyi yorumlar üzerinden yaparız.

Dolayısı ile bu yorumları olumluya çevirecek her adımı sağlıklı şekilde uygulamak olumlu yapıcı tanıtıcı yorumların artmasına ziyaretçinin olumluluğun yoğun olduğu noktada güvenilirlik ve kabulleniş duygusunu kolaylıkla üst seviyeye taşıyacağımıza emin olabiliriz. Başarının sırrı doğru yorumlama yaratmanın ilkelerinde saklıdır.

Ürün Bazlı Kampanyaların Oluşturulması

Eğer ürünlerle alakalı bir kampanya yapmak isterseniz izleyeceğiniz birden fazla yol mevcuttur. Bunlardan her birini sırasıyla deneyip en verimli olanı firmanızın kampanya geleneği gibi devam ettirebilirsiniz. Böylece kampanyanız reklam yüzünüz olmuş olacaktır ki bu da size artı bir puan kazandıracaktır. Aşağıda sıralayacağımız seçenekleri ürünlerinize göre değerlendirip kampanya seçeneklerini oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken ikinci şey ise kampanyada müşteriyi düşünmektir. Satıcıların sürekli kampanyada olmadığını bilen müşteriler eğer kârına olmayan bir kampanya ile karşılaşırsa markadan soğuma bile olabilir. O yüzden kampanya hazırlarken samimi olunması gerekir.

Kampanya Hazırlarken;

-X ürününden alana Y ürünü ... TL indirimli !

Bu kampanyada çok satılan bir ürünün yanına satılmasını istediğiniz başka bir ürün yerleştirip kampanya verebilirsiniz. Fazla rağbet görmeyen ikinci ürün böylece indirimlide olsa satın alınmış olacaktır.

-Ürün bazında özel indirim

Fazla talep gören bir ürününüz varsa ve eğer dikkat çekmek istiyorsanız bu üründe yani sadece bu ürüne özel indirim yapılır.

-üründe adet bazında yüzde indirimi sağlama

Bu kampanyada indirimin sağlanacağı ürünün adet sayısı ve yüzde sayısı doğru orantılı olarak artmaktadır. Örneğin 2 adet X ürünü alınırsa yüzde beş indirim 4 adet X ürünü alınırsa yüzde on indirim uygulanır.

-X ürününden alana Y ürünü % ... indirimli

İlk maddede bahsedilen çok satılan ürünün yanında sunulan üründe yüzde bazında indirim yapılmasıdır

-X ürününden alana Y kategorisindeki ürünler ... TL indirimli

Satılması istenen kategorideki ürünleri TL bazında kampanyaya dahil ettiğiniz kampanya türüdür.

FAPRİKA

İnovabil Teknoloji A.Ş. , Faprika markası ile birlikte modern çağın dinamiklerini, inovatif Bilişim ile birleştirme gayesi için doğdu. Online dünyada yer alan bireysel ve kurumsal çalışmalara hayat veren, çağın yakın takipçisi ve öncüsü olma hedefi ile ilerlemektedir.

BÜLTENE ÜYE OL
logo