logo

TTK Uyumlu Web Sitesi

Çağa ayak uydurmak için;
Faprika Yazılım!

Yeni Ticaret Kanunu, 14 Ocak 2011 tarihinde TBMM tarafından kabul edilmiştir ve ticaret kanununa düzen getirmek amacı ile hazırlanmıştır. Bu kanuna göre sermaye şirketlerinin kanuna uyumlu bir web siteye sahip olması zorunlu kılınmıştır.

Web sitesi Neden Zorunlu Kılındı?

Sermaye ve Anonim şirketlerinin çok sayıda ortağı olabilir. Bazı anonim şirketlerin pay sahipleri ve ortakları milyonlarca insanı kapsamaktadır. Dolayısı ile şirket içindeki gelişmeler dolaylı olarak birçok insanı ve kamuyu etkilemektedir. Karar alma yetkisinde olmayan pay sahiplerinin ve diğer kişilerin olumsuz etkilenmemesi için gelişmelerin geniş bir veri ortamından yayınlanması gerekiyor. Web siteleri bu görevi görmektedir. Ulaşım ağı çok geniş olmasından dolayı web sitesi zorunlu kılınmıştır.

Site Yaptırmayan ya da Kanuna uygun Site Yaptırmayanlara Ceza

Kuruluşundan ilk 3 ay içerisinde site yaptırmayan ya da kanuna uygun site yaptırmayan kişiler para hatta hapis cezası alma durumu ile karşı karşıya kalabilir.

Yeni Ticaret Kanununa Uyumlu İnternet Sitesi Nasıl Olmalı?

Şirketler kurumlara ve ortaklarına karşı şeffaf olmalıdır. Web sitesi bu amaca yönelik olarak hazırlanmalı. Bu yüzden bütün resmi bilgiler web sitesi üzerinde yer almalıdır. Gelişmeler, raporlar, kararlar ve hatta bilançolar site içerisinde yer almalıdır. Ayrıca sürekli güncellenmeli ve kesintisiz olarak yayında kalmalıdır.
Firmamız, yeni ticaret kanununa tam olarak uyum sağlayan web sitesi hazırlanmasında profesyonel destek veriyor. Bununla birlikte sitenin sürekli güncel ve yayında olması içinde çaba göstermekteyiz.

FAPRİKA

İnovabil Teknoloji A.Ş. , Faprika markası ile birlikte modern çağın dinamiklerini, inovatif Bilişim ile birleştirme gayesi için doğdu. Online dünyada yer alan bireysel ve kurumsal çalışmalara hayat veren, çağın yakın takipçisi ve öncüsü olma hedefi ile ilerlemektedir.

BÜLTENE ÜYE OL
logo