Gelişmiş E-ihracat Özellikleri

Faprika ile E-ihracata Doğru Yerde Başlayın, Ürünlerinizi Tüm Dünyaya Satın.

Sınırsız Para Birimi

Her ülkeye farklı para birimi tanımı yaparak, o ülkelerden gelecek siparişlerin seçtiğiniz para biriminde yapılmasına olanak tanır. Farklı para birimleriyle sipariş alabilmek için çalıştığınız ödeme sisteminin döviz ile tahsilatı destekliyor olması gerekmektedir.

Yurt Dışı Pazaryerleri

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da Pazaryeri sitelerde satış yapmak çok avantajlıdır. Sizde Amazon, Ebay, Aliexpress gibi Dünyanın en büyük ve bilinen seksene yakın Pazaryeri sitesine, Faprika E-İhracat altyapısı ile bağlanın cironuzu katlayarak büyütün. 

Ülke Bazlı Farklı Fiyat Gösterme

Faprika E-İhracat yazılımıyla, ürün fiyatlarınız için her ülke özelinde farklı oran çarpanları yada direkt tutar eklemeleri ile tanımlamalar yapabilirsiniz. Üstelik bu seçeneği tüm ürünleriniz için otomatikleştirebilir ve toplu olarak yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Lokasyon Bazlı Ödeme Yöntemi 

Müşterileriniz için her ülkede o ülkeye özel Farklı ödeme yöntemi sunabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize uygun seçeneği sağlayabilir ve şirketiniz için avantajlı seçeneklerle çalışmış olursunuz. Bu özellik her ülkede farklı ayar tanımı yapmanıza olanak sağlar.

Otomatik Çeviri Özelliği

Ürün ve içerikleriniz için her dile özel manuel giriş yapabileceğiniz gibi bu işlemi tek tuşla otomatik çeviri sistemine de yaptırabilirsiniz. Otomatik çeviri özelliği sayesinde daha çok ülkeye kendi dillerinde hizmet verebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sınırsız Dil Seçeneği

E-İhracat yapmak için olmazsa olmaz dil seçenekleri, Faprika E-İhracat altyapısında sınırsız ekleyebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ülkeye özel dil tanımlayabilir ve ziyaretçilerin e-ticaret sitenize giriş yaptığı lokasyon, cihaz dili gibi farklı seçeneklere göre otomatik dil algılama ile gösterim yapılır.

Ülke Bazlı Tasarım Seçeneği

Hayal edebileceğiniz tüm kullanışlı tasarım seçeneklerini her ülkeye farklı anasayfa tasarımlarıyla özelleştirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde ülkelere özel kültürel farklılıklara hitap ederek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bölgesel Kargo Yönetimi

Her ülkeye özel kargo şirketi seçerek o ülkede sadece seçim yaptığınız kargo şirketleri ile gönderim yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ülke özelinde kargo fiyatı belirleyebilir ve bu fiyatları ürün veya desi gibi farklı tanımlamalar ile özelleştirmeler ile çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik Dil ve Ülke Tanıma

Faprika E-Ticaret sitenizi ziyaret eden müşterilerin bulundukları lokasyona göre, sistem dil ve teslimat ülkesini otomatik değiştirir. Bu sayede müşteri kendi dilinde ve para biriminde bulunduğu ülkeye özel fiyatlarla karşılaşır ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşar.

Dil Bazlı SEO Yönetimi

E-Ticaret sitenizde her dil için farklı SEO tanımlamaları yaparak, diğer ülkelerdede arama motorlarında site sıralamanızı üst sıralara taşımış olursunuz. Faprika e-ticaret altyapısı, her ülke için SEO puanınızı yükselmenize olanak tanıyan üstün özellikler sağlar. 

Tek Noktadan Ürünlerinizi Dünyaya Satın

Dünya çapında 2.000’den fazla işletme tarafından güvenilen Faprika tarafından hizmet almak için formu doldurunuz. Diğer sorunlarınız için Yardım ve İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Faprika E-İhracat ile Tanışın!

  Faprika E-ihracat paketi ile tüm süreçleri kolay yönetin, hızlı büyüyün. Tüm dünya sizi tanısın!

  ve artmakta..
  Dünya geneli 135 milyon e-ihracat müşteri sayısı
  Türkiye geneli 4 milyon
  ve artmakta..
  Dünya geneli 135 milyon e-ihracat müşteri sayısı
  Türkiye geneli 4 milyon

  1 Trilyon Dolarlık
  E-ihracat Hacmi

  Hızlı & Pratik
  Sevkiyat Seçenekleri

  Güvenli & Alternatif
  Ödeme Altyapıları

  Sınırsız Dil & Para
  Birimi Seçenekleri

  Ülkelere Özel
  Farklı Fiyat Tanımı

  Ülke Bazlı
  Kargo Yönetimi

  E-Ticaret sektörünün büyük bir hızla büyümesi ve işletmelerin sınırlarının ortadan kalkması ile markalar yeni fırsatları E-İhracat sayesinde yakalamaktadır.

  Son beş yılda popülaritesi hızla artan e-ihracat seçeneği, devlet teşvikleri ve yüksek karlılık oranları ile E-Ticaret şirketlerine ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

  E-İhracat, şirketlerin ülke içindeki ekonomik dalgalanmalardan minimum seviyede etkilenmesini sağlayan karlı bir E-Ticaret türüdür.

  Faprika E-İhracat yazılımları, ürünlerinizin her ülkeye özel olarak sergilenmesini sağlar ve diğer ülkelerin ticaret kurallarıyla uyum içinde çalışır.


  Hemen Başla

  E-İhracatın Avantajları Nelerdir?

  Sizde E-İhracat yapmaya doğru yerde başlayarak, Dünyada 2,8 Milyar müşteriye ulaşma fırsatını yakalayın.

  E-İhracat Nedir?

  E-İhracat nediri kısaca ifade edecek olursak, şirketinize ait ürün yada hizmetlerin E-Ticaret kanalıyla mikro İhracat kuralları çerçevesinde, E-Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) ile farklı ülkelerdeki müşterilere satılması ve gönderilmesi anlamına gelir.

  Mikro İhracat Nedir?

  Mikro İhracat için, e-İhracatın kolay ya da minik hali denebilir. Mikro İhracat maksimum 300 kg ve 15.000 EURO sınırına kadar olan ve herhangi bir kısıtlama kapsamında olmayan ve E-Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) ile yapılan ticari işlemlere mikro ihracat denir.

  1 Trilyon Dolarlık E-İhracat Pastası

  Dünyada E-ihracat hacmi 2020 yılında 994 Milyara ulaşması beklenmektedir. Türkiye’de ise bu rakam yaklaşık 1 milyar 400 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 2021 yılında 2,6 milyar dolar olması bekleniyor. Sürekli büyüyen E-ihracat pazarı, şirketlerin daha çok müşteriye ve daha karlı satış yapmalarına olanak sunuyor.

  Yurt Dışına En Çok Satılan Ürünler

  E-İhracatta yurt dışına en çok satılan ürünlerin başında %31 ile Giyim ve ayakkabı geliyor. Bunları sırasıyla Tüketici elektroniği %21, Güzellik ve bakım %17, Aksesuar ve saat %11, Spor ve hobi %10, Kitap – müzik – medya %10, Oyuncak %9, Ev aletleri %8 ile takip etmektedir. Ülkemizin tekstil ve ayakkabı üretimindeki gücü düşünülünce şirketleri büyük fırsatlar beklemektedir.

  E-İhracatın Ülke Ekonomisine Faydası

  Türkiye’de üretilen ürünlerin yurt dışına satılması ülke ekonomisi açısından çok önemlidir. E-ihracat sayesinde üretilen ürünler yeni pazarlara ulaşarak ülkeye döviz girişi sağlanmış olur ve ülke içindeki istihdam sayısı büyüyerek ekonomi güçlenmiş olur. E-ihracat yapan şirketler yerel ekonomik dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenerek güçlü bir finansmana erişirler.

  Kolay E-İhracat Olanağı

  Mikro ihracat seçeneği, Kargo entegrasyonları, alternatif ödeme yöntemleri gibi gelişen ve iyileşen teknolojiler ile artık E-ihracat yapmak çok kolay. E-ihracat ile şirketler yeni pazarlara ulaşarak karlı ve hızlı büyüme oranları yakalayabiliyorlar. Yapılan araştırmalara göre Dünyada 2,8 Milyar kişi online alışveriş yapmaktadır. Sizde bu pastadan payınızı alabilmek için E-İhracata Faprika ilke Doğru yerde başlayın.

  Sizi Arayalım

  E-İhracat Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurmanız Yeterli. Konusunda Uzman Ekibimiz Sizleri Arayarak Fırsatlar Hakkında Sizleri Bilgilendirecektir.

   Uzman ekibimiz, en kısa sürede sizlerle tanışacaktır.

   Farklı Ülkelerden Milyonlarca Müşteriye Ulaşın

   Farklı ülkelerden milyonlarca müşteriye doğru e-ihracat altyapısı ile sahip olabilirsiniz. Ürünlerinizi her ülkeye ayrı ayrı özel içerik ve fiyatlarla sunabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi yansıtabileceğiniz, marka stratejinizi özgürce uygulayabileceğiniz Faprika e-ihracat yazılımları sayesinde birden fazla dil seçeneği ile istediğiniz ülkeden milyonlarca müşteriye çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

   Kredi kartı veya uluslararası alternatif ödeme yöntemleri sayesinde ürün ve hizmetlerinizin yurt dışına satışını kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Faprika ile E-İhracata doğru yerde başlayın, Ürünlerinizi Dünyaya satın


   Dünyanın En Trend Ticaret Şeklinden Faydalanın

   Dünyanın en trend ticaret şekillerinden biri haline gelen e-ihracat sayesinde satış alanınızı tüm dünyaya yayabilirsiniz. Ticari dijitalleşmenin ve E-Ticaret sektörünün hızlı büyümesi ile beraber ürün ve hizmetlerinizi çok daha geniş bir alana ulaştırabileceğiniz e-ihracat sistemi ile internet üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin alışkanlıklarını kazanca dönüştürebilirsiniz.

   Ülkeler arasındaki sınırların silinerek tek bir dünya haline geldiği günümüzde, ürün ve hizmetlerinizi çok daha geniş bir coğrafyaya arz etmek ve pastadaki payınızı almak için sizde hemen E-İhracat yapmaya başlayın.

   Yerel Düşünüp Global Hareket Edin

   Sınır ötesi ticaret yaparak online kanallar vasıtasıyla satışlarınızı yurt dışına yapabilir, yerel düşünüp global hareket edebilirsiniz. E-ihracat yazılımlarımız sayesinde dünyanın herhangi bir noktasını hedef pazarınız olarak belirleyebilirsiniz.

   E-ihracat yazılımlarımızı tercih ederek KDV teşviki gibi devletin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Döviz kuru farklarını göz önünde bulundurarak döviz üzerinden satışını yaptığınız ürünlerden çok daha fazla gelir elde etmeniz de mümkündür. Yapacağınız ihracat sayesinde ülke içerisine döviz gireceği için kurdaki dalgalanmalar bir nevi avantaja dönüşecektir.

   E-İhracatta Riskler Minimize Ediliyor

   Mikro ihracat yapmak istemeniz durumunda uyumluluk belgesi ya da sertifika gibi belgelere gereksinim olmadığı için işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hedef pazara ulaşmak için çok daha kolay bir şekilde strateji oluşturacağınız e-ihracatta riskler minimize edilir.

   Online ödeme kuruluşları ile anlaşma yaparak banka teminatına gereksinim duymadan gerçekleştireceğiniz e-ihracat yazılımlarımızda minimum yatırım maliyeti ile maksimum kâr elde etmeniz mümkündür.

   SEO Uyumlu Siteler ile Hedeflerinizi Büyütün

   Arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile e-ihracat sitenizi arama motorlarında daha görünür yapabilirsiniz. Arama motoru reklamları ile sitenizi destekleyerek hedef kitlenize nokta atışı ulaşabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

   ETBG (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) sayesinde sorunsuz bir şekilde ürün arzını gerçekleştirebileceğiniz yazılımlarımız ile hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

   Faprika’nın Gelişmiş E-İhracat Altyapısı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurmanız Yeterli.
   Uzman ekibimiz, en kısa sürede sizlerle tanışacaktır.