Facebook Piksel Kurulumu

Facebook Piksel Nedir?

Reklamlarınızın doğru kişilere gösterilmesini sağlayan bir analiz aracıdır. Sizin sitenizden sipariş vermiş kişilerin profillerini ve sergilediği davranışları inceleyerek, aynı(benzer) tipte tutumlar sergileyen kişilere reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Facebook Piksel Nasıl Oluşturulur?

Facebook Piksel oluşturmak için  www.facebook.com/manage adresinden giriş yaptıktan sonra “Facebook Reklamları” bölümünden “Pikseller” alanına giriş sağlıyoruz. Açılan sayfada “Bir Piksel Oluştur” seçiyoruz. Gerekli alanları doldurduktan sonra, ileri diyerek bu aşamaları tamamlıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan “Pikselinizi Ayarlayın”  ekranında “Kodu Kendiniz Manuel Olarak Yükleyin” seçiyoruz.

Facebook Piksel Faprika ‘ya nasıl entegre edilir?

Size verilen Piksel Kimliğini kopyalayıp Faprika Kontrol Panelinde “Eklentiler >> Facebook Piksel” sekmesinde bulunan “Piksel Kimliği” alanına girerek “Aktif” işaretini seçip “Kaydet” butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Not: Eğer yeterli düzeyde kod bilginiz mevcut değilse panelde bulunan “Piksel Kodu” alanında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

Kısıtlı Kullanıcı nedir ve nasıl tanımlanır?

Belirlediğiniz Kullanıcıların sitenizde yaptığı sipariş verilerini(işlemleri) Facebook Piksel’e aktarmasını engelleme işlemine yarar.

Bu işlemi yapabilmek için “Eklentiler >> Facebook Piksel” adımlarını izledikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Kısıtlı Kullanıcı Grubu” alanından  Facebook Piksel’e verilerini yansıtmamasını istediğimiz kullanıcıları belirleyerek daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmemizi sağlayabiliriz.

İlgili Eğitimler

Yukarı Çık