Google Adwords Kurulumu

Google Ads (Adwords) Nedir?

Arama ağında reklam verebilmenize yarar. Yani Google’da arama yaparken yazdığımız anahtar kelimelere göre arama sonuçları listesinde sitenizin reklamını yapmanızı sağlayabileceğiniz bir reklam aracıdır. Belirlediğiniz anahtar kelimelere ve verilen ücrete göre Google arama sonuçlarında sitenizi daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Böylece rakiplerinizden daha çok göz önünde bulunmanızı ve satış rakamlarınızı arttırabilmenizi sağlar.

Google Ads Faprika Entegrasyonu Kurulumu

Google Ads tarafından verilen “Dönüşüm Kimliğini” ve “Dönüşüm Etiketi”ni Faprika panelinde “Eklentiler >> Google Adwords” alanında bulunan ilgili yerlere yazıp “Aktif” kutucuğunu seçtikten sonra kaydedelim.

Uyarı: Eğer yeterli düzeyde kod bilginiz mevcut değilse “Dönüşüm Kodu” ve “Yeniden Pazarlama Kodu” alanında yapılan değişiklikler entegrasyonun çalışmasını etkileyecektir. Bu alanda gelen kodlar, reklam ekibimiz tarafından hazırlanmış sağlıklı ADS kodlarıdır.

Kısıtlı Kullanıcı nedir ve nasıl tanımlanır?

Belirlediğiniz Kullanıcıların sitenizde yaptığı işlemleri Google Adwords’e aktarmasını engelleme işlemine yarar.

Bu işlemi yapabilmek için “Eklentiler >> Google Adwords” adımlarını izledikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Kısıtlı Kullanıcı Grubu” alanından  Google Adwords’e verilerini yansıtmamasını istediğimiz kullanıcıları belirleyerek daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmemizi sağlayabiliriz.

Tüm alanlarda gerekli işlemleri sağladıktan sonra KAYDET diyerek, entegrasyonunun kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

İlgili Eğitimler

Yukarı Çık