Duyuru Yönetimi

Duyuru Yönetimi Nedir?

Duyuru Yönetimi, sitenize giriş sağlayan müşterilerin görmesini istediğiniz kampanyaları, haberleri vb. durumları duyurmanıza olanak sağlayan alandır. Faprika temasında  Anasayfa’da sağ üst tarafta bulunur. Zil simgesinin üstünde halihazırda kaç duyuru tanımladığımız görülmektedir.

Görselde gördüğünüz gibi şu an sitemizde 1 duyuru bulunmaktadır.

Duyuru Nasıl Oluşturulur?

Şimdi birlikte bir duyuru oluşturalım. Sitemizde “Kadın / Kazak” kategorisinde yaptığımız indirimi duyurmak istediğimizi varsayalım. Panel’den “İçerik Yönetimi >> Duyurular” adımlarını izledikten sonra “Yeni Ekle” diyelim.

Bizi aşağıdaki ekran karşılayacaktır. Bu ekranda yapabileceklerimizi inceleyelim.

Dil : Bildirimin hangi dillerde gözükmesi gerektiğini bu alandan belirtebilirsiniz. Varsayılan olarak mağaza diliniz gelmektedir.

Duyuru Başlığı : Duyurumuzun başlığıdır, varsayılan olarak bold(kalın) olarak görülecektir.

Url : Duyuru başlığına tıklandığı zaman herhangi bir sayfa içi yönlendirmesi yapmak istiyorsak bu alandan sayfa url’ini belirtebiliriz.

Açıklama : Duyuru başlığının altında görülecek olan açıklama kısmıdır.

Başlangıç Tarihi : Oluşturduğumuz duyurunun başlangıç tarihidir. Bu alanı boş bıraksak da duyuru bildiriminde bu tarih görülecektir.

Bitiş Tarihi : Duyurunun hangi tarihe kadar yayında kalmasını belirleyebileceğimiz alandır. Tekrar bu panele girmemize gerek kalmadan belirlediğimiz tarihte duyuruyu yayından kaldırır.

Aktif : Herhangi bir bitiş tarihi belirlemediysek ve oluşturduğumuz duyuruyu daha sonra tekrar yayınlamak istiyorsak, bu alandan pasif/aktif konumuna getirerek, duyuruyu silmeden, bu işlemi kolayca yapabilmemizi sağlar.

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra “Kaydet” demeyi unutmayalım.

Örneğimizde kazak kategorisine özel indirim uygulayacağımızı belirtmiştik. Şimdi “Url” yönlendirmesini nasıl yapacağımızı görelim. Yani duyuru başlığına tıklandığı zaman Kadın / Kazak sayfasının açılmasını istiyoruz diyelim.

Bunun için sitenizde ilgili kategoriyi(sayfayı) açalım ve adres satırında bulunan, domain adınızın (site adresinizin) haricinde kalan bölümü kopyalayalım;

ve duyuru ekranındaki “Url” alanına yapıştıralım.

Şimdi oluşturduğumuz duyurunun nasıl göründüğüne bakalım. Duyuru Başlığına, yani örneğimizde “ÖZEL İNDİRİMLER SENİ BEKLİYOR!” yazısına tıklayalım.

Görselde gösterilen linke tıklandığında, bizi otomatik olarak belirlemiş olduğumuz ‘Kadın / Kazak’ kategorisine yönlendirecektir.

Bu eğitimimizden yararlanarak artık saniyeler içerisinde siz de kendinize özgü duyurular oluşturabilirsiniz.