Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılar tarafından sıkça yöneltilen soruları bir panelde toplayarak doğru cevaplara kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Sisteme eklediğiniz tüm sorular ve cevapları bu panelde listelenir.

Sıkça Sorulan Sorular için birkaç farklı başlık tasarlayabilirsiniz. Satış öncesi ve sonrası sıkça sorulanlar olarak ayırabilir, başka isimlendirmelerle bu alanda daha çok içerik paylaşımı sağlayabilirsiniz. Yeni Sıkça Sorulan Sorular eklemek istediğinizde Yeni Ekle butonuna tıklamanız gerekir.

Sıkça Sorulan Soru Bilgileri

Panelde bizi karşılayan ilk alan Sıkça Sorulan Soru Bilgileri olacaktır. Bu alan Standard, Türkçe ve İngilizce dil seçeneklerine sahiptir. Ancak Standard ve Türkçe seçim aynı işlevi görür. Ekstra Türkçe dil seçim alanını doldurmanız gerekmez. Ekstra bir dil üzerinden işlem yapmak isterseniz destek ekibimizle iletişime geçerek işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Başlık

Başlık alanı, footer alanında hangi isimle görüntüleneceğini belirler. Buraya ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yazabileceğiniz gibi başka bir isimlendirme tercihinde de bulunabilirsiniz.

Aktif

Sayfanın aktif olması için mutlaka Aktif seçeneği işaretlenmelidir.

Footer 1, 2, 3, 4, 5. Kolon

Sayfanın hangi footer alanında görüntüleneceğini de bu panel üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Sıra

Footer kolonu için seçim yaptık. Peki kolonda kaçıncı sırada görüntülenecek? Sıralama, bu seçimi belirler. Eğer başlığın en üstte görünmesini istiyorsanız 0 (sıfır) veya negatşf sayılar vererek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra Kaydet ve Devam Et diyerek işlemi sürdürelim.

SEO Bilgileri

Sıkça Sorulan Soru düzenlemesi yaptığımız bir diğer alan da SEO Bilgileri alanıdır. Bu alanı da oluşturduğumuz içeriğe göre düzenlememiz gerekir.

Meta Anahtar Kelimeler

Seçili ürünler için toplu meta anahtar kelime girişi sağlanır.

Meta Açıklama

Seçili ürünler için toplu meta açıklaması girişi sağlanır. Seçtiğiniz ürünlere 155 karakter ile en uygun meta açıklamayı topluca yazabilirsiniz.

Sayfa Başlığı

Seçili ürünler için toplu sayfa başlığı sağlanır. Seçtiğiniz ürünlere 65 karakter ile en uygun sayfa başlığını yazabilirsiniz.

Düzenlemeyi gerçekleştirdikten sonra Kaydet ve Devam Et butonuna tıklayarak işlemi sürdürelim.

Sorular

Bu alanda, oluşturduğumuz Sıkça Sorulan Sorular alanının içeriğini doldurmaya başlayacağız.

Yeni Ekle butonuna tıklayarak tek tek soru ve cevaplarını sisteme ekleyelim. Yeni Ekle butonuna tıkladığımızda, dil seçimi, soru ve cevap alanı ile karşılaşıyoruz. Bu alanları dolduralım.

Yine aynı panelde yer alan Sıra alanına – düzenlemek istiyorsak- bir sayı girelim. Eğer herhangi bir müdahalede bulunmazsak, ilk girilen içerik en üstte yer alacak şekilde listelenecektir.

Düzenleme işlemini tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak yeni soru ekleyelim. Bu işlemi, tüm soru ve cevapları sisteme ekleyinceye kadar sürdürelim.

Soruları tek tek ekleyelim. Yeni eklemek istediğimizde, sağ altta yer alan Yeni Ekle butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Yanlış bir soru eklediğimizde Sil butonuna basarak silme işlemi gerçekleştirebilir, bu panel üzerinden içerikleri hızla düzenleyebiliriz.

Tüm sorular eklendiğine göre, sitemizde bu alanın nerede ve nasıl görüntülendiğine bakalım.

Önce anasayfadaki konumuna göz atalım.

Başlık, yaptığımız seçime uygun olarak 1. Footer kolonunda görüntülendi. Sıralamasına müdahale etmediğimiz için kolondaki sıralaması otomatik olarak belirlendi.

Başlığa tıklayarak sayfa görünümüne bakalım:

Sıkça Sorulan Soruları Pasife Alma

Başlığı pasife almak için, düzenleme alanında yer alan Aktif seçeneğinin yanındaki kutucuğun işaretini kaldırmak yeterli olacaktır.

Sıkça Sorulan Soruları Silme

Başlığı silmek için düzenleme panelinin sağ üst köşesinde yer alan Sil butonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Tüm düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra Kaydet butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarı Çık