Mağaza Yapım Aşamasında

E-ticaret sitenizi yeni bir tema ile değiştiriyor, ürünleri güncelliyor ya da büyük bir yenilik üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Bu süreçte ziyaretçilerinizin erişimini kısa bir süreliğine sınırlayarak çalışmalarınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Peki, sitenizi nasıl "Mağaza Yapım Aşamasında" moduna alabilirsiniz? İşte adım adım yapmanız gerekenler:

Kontrol paneliniz aracılığıyla internet sitenizi "Mağaza Yapım Aşamasında" moduna alabilir ve düzenlemelerinizi arka planda yaparken ziyaretçilerinize internet sitenizin arayüzünü gizleyebilirsiniz. İnternet siteniz ile ilgili çalışmalarınızı tamamladıktan sonra tekrar ziyaretçileriniz için internet sitenizi erişilebilir duruma getirebilirsiniz.

Kontrol panelinizde Yapılandırma >> Ayarlar >> Genel Ayarlar alanına girerek Tema başlığı altındaki “Mağaza Yapım Aşamasında” kutucuğunu işaretleyip ilgili sayfayı kaydedebilirsiniz.

Ziyaretçileriniz artık internet sitenize ulaşmak istediğinde “Sitemiz Yapım Aşamasındadır, Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” şeklinde bir metin ile karşılaşacaklardır.

E-ticaret sitenizdeki değişiklikleri ve güncellemeleri ziyaretçilerden gizli bir şekilde yapmanızı sağlayan "Mağaza Yapım Aşamasında" özelliği oldukça kullanışlıdır. Bu mod, hem sitenizde yaptığınız değişiklikleri ziyaretçilere göstermeden rahatça test etmenizi sağlar, hem de siteniz üzerinde çalıştığınızda ziyaretçilerin erişimini sınırlamanıza olanak tanır. Bu eğitimle, bu özelliği nasıl aktif hale getireceğinizi ve kapatmayı öğreneceksiniz.

Özellikle büyük çaplı güncellemelerde veya tasarım değişikliklerinde, bu modun etkinleştirilmesi sitenizin profesyonel imajını korumanıza yardımcı olur. Ziyaretçiler, sitede bir çalışma yapıldığını anlayarak daha sonra tekrar ziyaret edebilirler.

E-ticaret sitenizde böylesi kritik bir dönemde bile profesyonelliğinizi korumanızı sağlayan bu özellik, müşteri deneyimini olumlu etkileyebilir. Eğitiminizi uygulayarak bu özelliği etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Başarılar dileriz!

Yukarı Çık