Toplu Marka Güncelleme

Toplu Marka güncelleme alanından, sisteminizde kayıtlı markalar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yapılan düzenlemelerin faaliyete geçmesi için düzenleme yapılan başlığın yanındaki kutucuğa tik eklenmesi ve ardından KAYDET butonuna tıklanması gerekmektedir. Bu alanda gerçekleştirilen düzenlemeler toplu olarak geri alınamamakta, düzeltmek için tek tek işlem yapılması gerekmektedir. Bu nedenle düzenlemelerin ardından mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini hatırlatalım.

Aramak istediğiniz markayı bu Arama Paneli üzerinden, pasif, aktif veya tüm markalar arasından aratabilirsiniz.

Aramanın ardından kaç adet markanın listelendiği sistem tarafından bu alanda gösterilir:

1. Marka Bilgileri

Marka bilgileri ile ilgili düzenleme yapmak için bu alanı kullanırız. Bu alanda gerçekleştirilen düzenlemeler, seçilen markaların tümü için uygulanır.

Marka Şablonu

Seçili tüm markalar için marka şablonu düzenlemesi yapmamızı sağlayan alandır. Varsayılan Şablon, Sol Menü Şablon veya Sağ Menü Şablon seçimleri yapılabilir. Şablon seçimi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sıra

Seçili markaları sıralamada öne çekmek için kullanılır. Eksi değerler ve 0 daha önde gösterildiği için öne çıkarmak istediğiniz markalar için bu alana 0 veya – değerler yazabilirsiniz.

Ürün Sayısı

Seçili markaların altında yer alan ürünlerin sayfada kaç adet görüntüleneceği bu alandan belirlenir. Örneğin bu alana 5 yazarsanız, 6. üründe ikinci sayfaya geçilir. 100 yazarsanız da 101. üründe ikinci sayfaya geçilir.

Örneğin bu 3 yazalım ve seçili markalardaki ürün düzenine göz atalım:

Görüldüğü gibi 4. üründe ikinci sayfaya geçildi. Bu alandan marka sayfalarındaki ürün sayılarını düzenleyebilirsiniz.

Footer 1, 2, 3, 4, 5. Kolon

Bu alan üzerinden seçili markalar için footer alanı seçimi yapabilirsiniz. Böylece söz konusu markalar seçili footer alanında görüntülenir.

Aktif

Seçili markaları toplu olarak pasife almak veya pasife alınmış markaları toplu olarak aktif hale getirmek için bu alanı kullanırız. İşaretle seçimi ile markalar aktif edilirken, işareti kaldır seçimi ile de markalar pasife alınır.

2. SEO BİLGİLERİ

Seçili markaların SEO düzenlemelerini toplu bir şekilde gerçekleştirmek için bu alanı kullanabiliriz.

Meta Anahtar Kelimeler

Seçili markalar için toplu meta anahtar kelime girişi sağlanır.

Meta Açıklama

Seçili markalar için toplu meta açıklaması girişi sağlanır. Seçtiğiniz markalara 155 karakter ile en uygun meta açıklamayı topluca yazabilirsiniz.

Sayfa Başlığı

Seçili markalar için toplu sayfa başlığı sağlanır. Seçilen markalara 65 karakter ile en uygun sayfa başlığını yazabilirsiniz.

Tüm düzenlemelerin ardından seçili başlığın / başlıkların yanındaki kutucuğu işaretlemeyi ve düzenlemenin ardından KAYDET butonuna tıklamayı unutmayın.

Yukarı Çık