Telsam Kurulumu

Telsam Nedir?

Lisanslı ses operatörü ve telekomünikasyon şirketidir, çağrı merkezi ve sabit ses hizmeti sunmaktadır.

Faprika Panelinde Bize Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Sitenizden alışveriş yapan müşterilerinize sipariş durumları bildirimlerinin mail olarak gönderiminin dışında ayrıca sms olarak da  iletilmesini istiyorsanız bu hizmeti kullanmanız , Telsam’a kayıt olmanız gerekmektedir.

Örneğin; “Kapıda Ödeme” veya “Havale” ödeme tipiyle alışveriş yapan müşterilerinize sms olarak doğrulama link’i gönderilmesini istiyorsanız Telsam bilgilerinizi Faprika’ya entegre etmeniz gerekmektedir.

Telsam Faprika’ya Nasıl Entegre Edilir?

Öncelikle https://www.telsam.com.tr/ bu linkten kayıt olmanız, daha sonra Faprika panelinde “Eklentiler >> Telsam” adımlarını izledikten sonra size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili alanlara yazıp “Kaydet” demeniz yeterli olacaktır.


Telsam bilgilerimizi eklentiler alanına girişini sağlayıp, kaydet dedikten sonra karşımıza kontör bilgilerimizin gelmiş olması gereklidir.


Eğer görselde görüldüğü gibi sms kredilerinizi görüntüleyemiyorsanız kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol edebilir veya Telsam ile iletişime geçerek bilgileri teyit edebilirsiniz.

Uyarı: Faprika eklentiler alanında Telsam için girmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisi API bilgisi ile karıştırılmamalıdır.

Konuyla ilgili sms içeriklerinizi ayarlamak için Mesaj Şablonları adlı eğitimimizden faydalanabilir ve sipariş ödemelerin de sms doğrulama hizmetleri için Havale / Eft ve Kapıda Ödeme başlıklı içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

İlgili Eğitimler

Yukarı Çık