Facebook Conversion API Kurulumu

Facebook Conversion(Dönüşüm) API Nedir?

Piksel entegrasyonunda yaşanan cookies bazlı sorunların önüne geçilebilmesi için geliştirilen bir olay takip entegrasyonudur. Piksel bağlantısı tarayıcı üzerinden kullanıcı verilerini ilettiği için IOS’un bazı sürümlerinde veri kayıplarına yol açmaktadır. Dönüşüm API entegrasyonu sayesinde veriler hem tarayıcı hem sunucu tarafından iletilerek veri kayıplarının önüne geçilmektedir.

Conversion API Nasıl Oluşturulur?

Facebook Business paneline giriş yaptıktan sonra “Olay Yöneticisi >> Veri Kaynakları >> Piksel Kurulumuna Devam Et” adımlarını izleyelim. Karşımıza çıkan ekranda “İleri” diyerek bilgilendirme pencerelerini kapatalım.Bu alandan sonra işletmeniz için istediğiniz olayları ve parametreleri seçmeniz ve ilgili adımları tamamlamanız gerekmektedir.

Daha sonra ise “Ayarlar” ekranında “Erişim Jetonu Oluşturun” dedikten sonra bize verilen Token’ı kopyalayalım.

Önemli Not: Son olarak Facebook tarafında “Advanced Matching” veya “Gelişmiş Eşleştirme” ayarınızın açık konumda olması gerekmektedir.

Dönüşüm API’sini Faprika’ya Nasıl Entegre Edebilirim?

“Eklentiler >> Facebook Piksel” ekranına gelelim ve biraz önce kopyaladığımız “Erişim Jetonunu” yani Token’ı “Dönüşüm API Kimliği” alanına yapıştıralım ve kaydedelim. Bu işlemleri yaptıktan sonra kurulumumuz başarıyla tamamlanacaktır.

İlgili Eğitimler

Yukarı Çık