Adres Ayarları Yönetimi

Adres Ayarları

E-ticaret dünyasında, müşterilerinize hızlı ve güvenilir bir hizmet sunabilmek adına doğru adres bilgilerini almak hayati bir öneme sahiptir. Adres bilgileri, müşterinize ürünün sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlar ve bu da müşteri memnuniyetini artırır.

Fakat adres bilgilerinin doğru ve eksiksiz alınması, hem sizin hem de müşterilerinizin karşılaşabileceği problemleri minimize eder. Ürünün yanlış bir adrese gönderilmesi veya teslimatın gecikmesi gibi problemler, maddi ve manevi zararlara neden olabilir.

Faprika’nın sunmuş olduğu e-ticaret altyapısı sayesinde, müşterilerinizden doğru adres bilgilerini almak artık çok daha kolay ve güvenilir. Bu eğitimde, Faprika kontrol panelindeki “Adres Ayarları” bölümünün nasıl kullanılacağını adım adım göstereceğiz.

Hazırsanız, hemen başlayalım!

Faprika e-ticaret altyapınızdaki kontrol panelini kullanarak, müşterilerinizden daha detaylı adres bilgileri talep edebileceğiniz bir ayarlamayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, ilk olarak kontrol panelinde "Yapılandırma" bölümüne gidin. Ardından "Ayarlar" menüsünü seçin ve buradan "Adres Ayarları" seçeneğine tıklayın. Bu alanda “Fatura Tipi Aktif” seçeneğini seçerek müşterilerinizden detaylı adres bilgilerini almak üzere bir adım atmış olacaksınız.

"Fatura Tipi Aktif" seçeneğini etkinleştirdiğinizde, hem bireysel hem de kurumsal müşterileriniz için detaylı adres alanları oluşturabilmeniz mümkün hale gelir.

T.C. Kimlik Numarası Aktif: Bireysel fatura tipi seçeneğini kullanan müşterilerinizden T.C. kimlik numarası bilgilerini talep edebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası Zorunlu: Bu bilginin müşteriler tarafından zorunlu olarak girilmesini sağlayabilirsiniz.

Müşteriniz, adres ekleme aşamasında 'Bireysel' olarak seçilen Fatura Tipi için T.C. Kimlik Numarası bilgisini girebilir.

Firma Adı Aktif: Kurumsal fatura tipi için "Firma Adı" bilgisinin müşterileriniz tarafından girilmesini talep edebilirsiniz.

Firma Adı Zorunlu: Bu bilgi alanını müşterileriniz için zorunlu bir alan haline getirebilirsiniz.

Müşteriniz, adres ekleme sırasında 'Kurumsal' Fatura Tipini seçip, firma adı bilgisini ekleyebilir.

Vergi Dairesi Aktif: Kurumsal fatura tipinde işlem yapan müşterilerinizden Vergi Dairesi bilgilerini talep edebilirsiniz.

Vergi Dairesi Zorunlu: Bu bilgiyi, müşterileriniz için zorunlu bir alan haline getirebilirsiniz.

Müşteriniz, adres ekleme sırasında 'Kurumsal' Fatura Tipi'ni seçip Vergi Dairesi bilgisini ekleyebilir.

Vergi Numarası Aktif: Kurumsal fatura tipini kullanan müşterileriniz için vergi numarası bilgisini talep edebilirsiniz.

Vergi Numarası Zorunlu: Bu bilgiyi müşterileriniz için zorunlu bir alan haline getirebilirsiniz.

Müşteriniz, adres ekleme sırasında 'Kurumsal' Fatura Tipi'ni seçip Vergi Numarası bilgisini ekleyebilir.

E-ticaret platformunuzda sunduğunuz ürünlerin müşterilerinize hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşması, müşteri memnuniyetini artırmak için olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden, Faprika’nın sunduğu "Adres Ayarları" özelliği, müşterilerinizden doğru bilgileri almanıza yardımcı olurken işlerinizi de kolaylaştırıyor.

Bu eğitim kapsamında, bireysel ve kurumsal müşteriler için farklı bilgi alanları oluşturmayı ve bu alanları zorunlu hâle getirmeyi öğrendiniz. Artık, müşterilerinizden doğru ve eksiksiz bilgiler alarak, alışveriş sürecini daha verimli ve sorunsuz hâle getirebilirsiniz.

Siz de hemen Faprika kontrol panelinize gidin ve “Adres Ayarları” bölümünden bu ayarları yapın; müşterileriniz için daha iyi bir alışveriş deneyimi yaratın!

Yukarı Çık