Sipariş Doğrulama

E-Ticaret Sipariş Doğrulama Ayarları, Kullanımı ve Faydaları;

Doğrulama ayarları,

 • Toplayan Personel Aktif
  Siparişi toplayan ve paketleyen personelinizi ayrı ayrı takip edebilir ve performansını ölçmek için kullanabilirsiniz ayrıca toplama sürecinde bir olumsuzluk çıkması durumunda işletmenizi süreci daha doğru yönetmesine katkı sağlarsınız ne kadar çok veri sağlarsanız problemlerin oluşmasını ve engellenmesine olanak sağlarsınız.
 • Toplayan Personel Kullanıcı Grubu
  Sipariş toplama personelini aktif ettiğiniz anda bu alanı seçmeniz gerekecektir. Toplama personeli için sistemde kullanıcı grubu tanımlamanız gerekir. Örneğin DEPO kullanıcı grubu seçerek doğrulama yaptığınız sayfada direkt ilgili personelleri görmenizi sağlar.
 • İzin Verilen Sipariş Durumları
  Örn. Onaylandı durumu seçilerek iptal edilen bir sipariş ise sistem doğrulamaya izin vermeyecektir. Böylece hatalı sipariş sürecine engel olur. Son güncellemede doğrulama yapabileceğiniz sipariş durumu birden fazla seçilebilir yaptık.
 • Barkodsuz doğrulamaya izin ver
  Sayfayı kullanmak için klavye veya mouse(fare) ihtiyacı yoktur. Piyasada ortalama 100 TL ile satılan barkod okutma cihazları ile bu sayfayı kolayca ve maliyetsiz bir şekilde yönetirsiniz. Eğer ürünlerinizde Barkod yok ise bu sayfayı fare yardımıyla operasyonu yönetmeye devam edebilirsiniz.
Kurulum ve ayar sayfası

Sipariş Doğrulama Sonrası Yapılacak İşlemler (Doğrulama sonucu başarılı ise gerçekleşecek ayarlar)

 • Sipariş Durumunu Değiştir
  Mevcut siparişin durumunu sistem yeni duruma geçirir ve ilgili sipariş durumu için var ise SMS, E-Mail vb. Otomasyonları sağlar. Örn. Onaylandı durumunda doğrulama yapılan bir siparişi Kargoya Gönderildi durumuna sistem çevirir. Bu durum ayrıca Sipariş Ayarları sayfasında Yazdırılabilir Sipariş Durumu ve Yazdırılma Sonrası Yeni Durum ayarı ile kullanmanız önemlidir.
 • Kargo Entegrasyonuna Gönder
  Sistem bu siparişi kargo firmasına otomatik bildirir ve kargo firmasının fatura kesmenisi ve kapıya kadar teslim edilme sürecine kadar dinlemeye başlar(Kargo Ayarları sayfasında yapacağınız durumlar ile ilişkilidir).
 • Kargo Durumu “Kargo Gönderildi” Olsun
  Dikkat etmeniz gereken bir seçenektir. Örn. Siparişi doğrulama sonrası bu alan seçili ise ve Faprika SMS sistemi aktif ise kullanıcıya bu bilgi gidecektir fakat akşam kesilecek ve işlenecek kargo için sabah saatlerinde yapılan bu doğrulama işlemi müşterinizin takip numarası nerede veya ürünüm nerede gibi sorularına yol açabilir bir çok çağrı veya yazışma başlatabilir. Depo yöneticiniz en doğru sürece karar vermesi için ve diğer senaryolar için seçenekli olarak kullanımına sunduk.(Bu ayar Kargo Ayarları sayfası ile ilişkilidir bu süreci o kısımda da farklı şekilde sistemin yönetimine izin verebilirsiniz.)
 • ERP Entegrasyonuna Gönder
  Kullandığınız bir ERP/Muhasebe yazılımı var ise sistem sizin yerinize bu süreci yönetir.
 • Siparişi ERP tarafında Faturalandır
  Bu sürecide sizlerden gelen geri bildirimler ile geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bu seçenek ile daha sonra ERP tarafındaki iş yükünüzü Faprika sistemine bırakabilirsiniz. Doğrulama başarılı ve ERP sonucu olumlu ise siparişinizi otomatik Faturalandıracaktır.
 • E-Fatura/E-Dönüşüm Entegrasyonuna Gönderme
  Siparişinizin E-Faturasını kesip müşterinize otomatik gönderir. Faprika E-Fatura modülünün kurulmuş olması gerekir.
Siparişin doğrulandığı sayfa

Yukarıdaki özellikler ile sistemin faydalarını keşfedebilirsiniz, gereksiz tuşlardan kurtulun. 1 Adımda siparişinizi çıkın.

Hatalı ürün gönderimini engelleme, SMS,ERP,E-MAIL,E-ARŞİV,KARGO,DEPO,OTOMASYON VE OPERASYON gibi bir çok süreci bir sayfada ve ortalama bir saniye içerisinde yönetmiş olursunuz günlük kargo çıkışınıza ciddi katkı sağlar..

Müşteri yanlış ürün geldi hatalı ürün geldi vb. gibi durumlar yaşamazsınız. Personel performansınızı ölçersiniz. Sipariş bazlı yaşanan özel durumlar(Şikayet, Eksik Ürün) için Kamera mevcut ise Sipariş Hareketlerinde tarih ve saat ile Toplayan ve Paketleyen personel bilgileri yer alacaktır kolayca tespit ederek sorunları çözebilirsiniz.

Sonuç…

Faprika e-ticaret ile İşletmenizi gereksiz iş yükünden kurtarın.. sağlıklı e-ticaret deneyimi yaşayın ve yaşatın. Personelinizin zamanını ve işini verimli hale getirin..