Sepet Varyasyonları

Katalog >> Tanımlar >> Sepet Varyasyonları

Ürünü sepetine ekleyen müşterilerinizin son tercihlerini veya ürünle ilgili notlarını ekleyebilecekleri küçük alanlar yaratmanız, e-ticaret sitenizin daha çok kullanılmasını sağlar çünkü müşterileriniz işlemlerini çok daha rahat gerçekleştirir.

Örneğin Sipariş Notu, Hediye Paketi ile ilgili tercih alanları gibi ekler yaparak alışveriş deneyimini daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Sepet Varyasyonları panelinde, daha önce sisteme eklenmiş Sepet Varyasyonları ve Yeni Ekle butonu yer alır.

Yeni Sepet Varyasyonu Oluşturma

Satın aldıkları ürüne hediye paketi eklemek isteyen müşteriler için Sepet Varyasyonu oluşturalım.

Sepet Varyasyon Bilgileri

Sepet Varyasyon Adı ve Başlığı alanını Hediye Paketi olarak belirleyelim.

Zorunlu alanını işaretlersek, müşterilerin siparişlerini tamamlamaları için bu alanda seçim yapmaları gerekir. Ancak böyle bir zorunluluk oluşturmak istemiyoruz. Bu nedenle alanı işaretlemeden geçiyoruz. Eğer mutlaka seçim yapılması gereken bir Sepet Varyasyonu eklerseniz bu alanı işaretlemenizi öneririz.

Vergiden Muaf ise işaretleyelim. Muafiyet söz konusu değilse Vergi Oranı seçimi yapalım.

Varyasyon Seçim Tipi oluşturacağınız sepet varyasyonuna uygun olmalı. Seçenekli bir varyasyon sepeti tanımladığımız için Dropdown List olarak işaretledik.

Sıralamada daha üstte yer almasını istediğiniz bir sepet varyasyonu girerseniz bu alanı 0 (sıfır) olarak bırakabilir veya daha üstte görüntülenmesi için negatif değer verebilirsiniz. Sistem aynı değer sahip içeriklerde önce ekleneni daha üstte gösterir.

Sepet Varyasyon Değerleri

Sepet Varyasyon Değerleri, tanımladığınız varyasyonun seçeneklerini ifade eder. Hediye paketi seçeneklerini bu alana ekleyelim.

Bu alandan ürüne ek varyasyon ve ek desi değeri belirlememiz mümkündür. Bununla birlikte seçili gelsin alanını işaretlersek müşteri siparişi verirken seçim yapmasa bile bu sepet varyasyonu seçilmiş olur.

Düzenlemelerin ardından Kaydet butonuna tıklayalım ve tanımlı varyasyoların sepette nasıl görüntülendiğine bakalım.

Sepet Varyasyonları Siparişi tamamlamadan hemen önce, sepette gösterilir. Müşterileriniz, bu alanda dilediği gibi seçim yapar, sipariş notu ekleyebilir. Eğer Ek ücret tanımladıysanız, seçimin ardından bu ek ücret de müşterinin siparişine yansır.

Sepet Varyasyonu Silme

Oluşturduğunuz Sepet Varyasyonunu silmek için düzenleme sayfasında yer alan Sil butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.