Medya Ayarları Yönetimi

Medya Ayarları Nedir?

Görsellerinizin bulunduğu tuval ebatlarıyla ve piksel oranlarıyla yani çözünürlükleriyle ilgili ayarları yapabileceğimiz alandır.

Medya Ayarları Ne İşe Yarar?

Panele herhangi bir görsel yüklediğinizde sistem bu görseli 3 farklı ebatta ve kalitede dönüştürüp kaydetmektedir. Yüklediğiniz görselin orijinali yüksek çözünürlüklü ise ancak panele yüklediğinizde düşük bir kalitede görünüyorsa “Yapılandırma >> Ayarlar >> Medya Ayarları” alanından görsellerin piksel oranlarını ayarlayabilirsiniz.

Şimdi bu alanları tek tek inceleyelim.

Küçük Resim Boyutu: Sepet ön izleme ve siparişi tamamlama ekranlarında karşımıza çıkan görseller için bu alandan düzenleme yapabilmekteyiz.

Sepet ön izleme

Orta Resim Boyutu: Vitrin görünümü ve kategori listeleme ekranlarında olan görsellerin görüntü kalitesini iyileştirmek için bu alandan düzenleme yapabilmekteyiz.

Vitrin görünümü


Büyük Resim Boyutu: Ürün detay sayfasındaki görüntü kalitesini iyileştirmek istiyorsak bu alandan düzenleme yapabilmekteyiz.

Ürün detay görünümü


Tuval Genişliği: Ürünlerin bulunduğu çerçevelerin genişliğini bu alandan düzenleyebilmekteyiz.

Tuval Yüksekliği: Ürünlerin bulunduğu çerçevelerin yüksekliğini bu alandan düzenleyebilmekteyiz.

Cdn: Web sitenizde görselleriniz daha hızlı yüklensin diye herhangi bir cdn kullanıyorsanız bu alana URL’ini girebilmekteyiz.

Uyarı: Tuval ebatlarında yaptığınız değişiklikler sadece yeni eklenen ürünlerinize uygulanır. Panelde zaten mevcut olan ürünlerin tuval boyutlarına etki etmez. Mevcut olan ürünlerin ebatlarında değişiklik yapmak istiyorsanız ürünleri silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

Yukarı Çık